Strony

Saturday, June 22, 2019

Battletech: Locust

Zaprojektowany przez Bergan Industries i wyprodukowany po raz pierwszy w 2499 roku Locust to jeden z najczęściej używanych lekkich Mechów w świecie BattleTech'a. Spośród kilku bardziej zaawansowanych mechów tej klasy, stworzonych na przestrzeni pięciu wieków, niewiele z nich dorównuje mu prędkością i wytrzymałością.

Prezentowana wersja: LCT-1V
- Waga: 20 ton
- Uzbrojenie: dwa karabiny maszynowe oraz średni laser


Dzięki wyjątkowej prędkości, Locust idealnie nadaje się do misji zwiadowczych, ustępując tylko mechom wyposażonym w silniki skokowe. W konstrukcji ramion występuje tylko siłownik barku i ramienia. Brak w konstrukcji siłownika przedramienia i siłownika dłoni, dlatego też Locust ma ograniczoną skuteczność bojową podczas walki wręcz. 


Wyposażony w dwa karabiny maszynowe SperryBrowning jest bardzo skuteczną jednostką przeciwko piechocie. Natomiast do walki z mechami oraz pojazdami opancerzonymi posiada jeden średni laser. Dlatego też, Locust bardzo często operuje w grupach, które wykorzystując swoją prędkość potrafią skutecznie okrążyć i zneutralizować wrogiego mecha.


Produkowany na dużą skalę, przez ok. dziesięć różnych fabryk, Locust zasila szeregi każdej organizacji militarnej w świecie BattleTech'a. Występuje szczególnie licznie w regionach peryferialnych przyjegających do Sfery Wewnętrznej (Inner Sphere), czyli obszaru przestrzeni międzygwiezdnej otaczającego Ziemię w promieniu około 450 - 550 lat świetlnych. 


Ze względy na różnorodność producentów, czyli w efekcie stosunkowo niski koszt i szeroką dostępność części, Locust jest popularny wśród jednostek najemnych oraz jest ważnym elementem sił obronnych i milicji wielu korporacji. Doprowadziło to również do powstania wielu wariantów Mecha oraz kilku zmodernizowanych wersji oznaczanych cyfrą 3, 5, a nawet 6.


Z popularnych wersji można wymienić np. LCT-1E, któy zamiast karabinów maszynowych ma zamontowany średni i lekki laser. Dom Steiner zamiast karabinów maszynowych wyposaża swojego LCT-1S w dwie wyrzutnie rakiet bliskieg zasięgu, kosztem pancerza. Podobny zabieg, czyli redukcję pancerza, w celu zamontowania rakiet dalekiego zasięgu stosuje Dom Davion. Peryferia, ze względu na ograniczenia technologiczne, używają przede wszystkim standardowej wersji LCT-1V.


Jeżeli chcecie poczytać więcej, polecam skorzystać ze źródła Sarna.net, gdzie na temat świata BattleTech i różnorodnego sprzętu znajdziecie wiele ciekawych artykułów.

Źródła:
1. http://www.sarna.net/wiki/Locust
2. Technical Readout: 3039, p. 281

No comments:

Post a Comment