Strony

Friday, January 20, 2017

SAGA: Field

Muszę przyznać się do jednej rzeczy... tworzenie makiet do gier kręci mnie bardziej niż malowanie figurek... Kiedy skończyłem studnię, zabrałem się od razu za poletko i kilka sekcji płotów. Płoty pokaże trochę później, natomiast teraz zapraszam na moje pole ;)
Do wytworzenia tak zacnego pola użyłem sznurowadeł, które po przycięciu, posmarowałem grubo wikolem i obsypałem piaskiem. Płot, to wykałaczki wciśnięte w podstawkę ze spienionego PCV, oplecione czarnym woskowanym sznurkiem. Kiedy całość była już sucha, pomalowałem, obsypałem posypkami i dodałem troszkę wyższej roślinności. Poniżej fota z budowy.


11 comments:

 1. Chciałem zrobić takie płoty z plecionki i użyć drutu, ale wydawało mi się to słabym pomysłem. Za to ten sznurek wygląda bardzo dobrze, muszę gdzieś taki dorwać ;)

  ReplyDelete
 2. WoW! Normalnie brak mi słów!

  ReplyDelete
 3. PIękne. Zdradź ile metrów sznurka poszło na taki płot.

  ReplyDelete
 4. Bardzo fajny, ciągle nie mogę się zabrać za swoje pola ...

  ReplyDelete
 5. Plot wygląda świetnie. Pomysł ze sznurówkami i wikolem dał znakomity rezultat.

  ReplyDelete
 6. Wygląda niesamowicie ładnie! Ja mam wręcz odwrotnie- lepiej mi idzie z figurkami niż terenem :)

  ReplyDelete
 7. Ok, zazwyczaj jak ludzie robią makiety/dioramy to wszystkiego tylko nie "pola" bo to "nudne i zero detali".
  Powiem tak, "kupiliście" mnie tym polem i zyskaliście obserwatora/followera (od biedy Marudera do palenia wiosek)i z przyjemnością będę czekał na więcej waszych dzieł (praca to praca a to co tutaj widzę to DZIEŁO).

  ReplyDelete
 8. Równiutko zaorane :) Ale jak to sznurek?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Normalnie :) Sznurek jest elastyczny, dlatego łatwo się go układa, a po nasączeniu klejem dobrze się usztywnia. Poza tym, jest tanim materiałem :)

   Delete